BM Mülteciler Örgütü’nün zekât fonu hakkında bilmeniz gereken 6

BM Mülteciler Örgütü’nün Mülteci Zekât Fonu’na biraz ışık tutalım ve bu fonun nasıl güçlü yönetildiğini ve dünya çapında uygun ailelere hayat kurtaran yardım sağlamadaki önemli rolünü vurgulayan 6 temel gerçeği inceleyelim.

1- Zekâtın Uygunluğu

Zekâtınızı Kur’an-ı Kerim’de bahsedilen sekiz uygun alıcı kategorisinin en az dördüne giren savunmasız mültecilere ve ülkeleri içerisinde yerinden edilmiş kişilere adayacaksınız: yoksullar, muhtaçlar, borçlular ve yolcular.

2- Fon, 17 Fetva tarafından onaylanmıştır

Fon, aralarında Müslüman Dünya Ligi, İslam İş Birliği Teşkilatı’nın Uluslararası İslami Fıkıh Akademisi (IIFA) ve El-Ezher’in İslami Araştırmalar Akademisi’nin de bulunduğu dünya çapında önde gelen bilim insanları ve kurumlarından gelen 17 fetva tarafından destekleniyor.

3- %100 Dağıtım Politikası

Zekâtınızı güvenle verin! Fon, fetvalarda önerildiği şekilde uygun yararlanıcılara %100 zekât dağıtım politikası uyuluyor ve BM Mülteciler Örgütü’ne bağışlanan zekâtlardan herhangi bir idari ücret alınmıyor. Zekât fonları istisna tutularak zekât dağıtımıyla ilgili tüm masraflar, BM Mülteciler Örgütü’nün diğer fon kaynaklarından karşılanıyor ve zekâtınızın %100’ünün doğrudan en savunmasız ailelere gitmesi sağlanıyor.

4- Bugüne kadar 8 milyondan fazla faydalanıcı

2017 yılındaki lansmanından bu yana, Mülteci Zekât Fonu’yla toplanan zekât ve sadaka katkıları, aralarında Yemen, Suriye, Bangladeş, Ürdün, Lübnan, Pakistan, Mısır, Nijerya, Irak, Moritanya, Hindistan, Afganistan, Endonezya, Malezya ve Sudan’ın da bulunduğu 28 ülkeyi kapsayan, dünya çapında zorla yerinden edilmiş en savunmasız kişilere dağıtılıyor.

5- Basit, verimli ve yenilikçi -Fonun ayrıca bir uygulaması da var!

Mülteci Zekât Fonu Uygulaması yalnızca kullanıcı dostu bir deneyim vaat etmekle kalmıyor, aynı zamanda doğru bir zekât hesaplayıcısı, takip seçenekleri ve geçmiş zekât verileri gibi akıllı özelliklerle de dolu olarak geliyor. Uygulamayı bugün indirin ve zekâtınızı kolay ve etkili bir şekilde bağışlayın.

6- İmzalı zekât alındı belgeleri, dağıtım sertifikaları ve yıllık özetler

Zekâtınızı bağışladığınızda, İslami Hayırseverlik Yüksek Komiseri Kıdemli Danışmanı ve BM Mülteciler Örgütü Körfez İş Birliği Konseyi Ülkeleri Temsilcisi Khalid Khalifa tarafından imzalanmış resmi bir zekât alındı belgesi alacaksınız. Dağıtım tamamlandıktan sonra, dağıtımın yapıldığı ülke ve faydalanıcılara ilişkin ayrıntıların yer aldığı resmi bir Zekât Dağıtım Sertifikası düzenlenecek. Ayrıca, yıl boyunca yaptığınız zekât bağışlarınız için yıllık bir Zekât Özeti alacaksınız.

Zekâtınız, güvenilir, uyumlu ve etkili bir dağıtıcı aracılığıyla, çok şey kaybetmiş insanların hayatlarına yardım, rahatlık ve umut sağlayarak güzel bir etki yaratabilir.

Kutsal ay yaklaşırken nimetlerimizi en çok ihtiyacı olanlarla paylaşalım.

Site Footer