Şeyhül İslam | Tayland

Ramazan ayında bağış yapmak sadece hayırseverlik demek değildir; başkalarını önemsemek İslam’ın temel inancında yatar. Bu yılki Ramazan kampanyasında toplanan para, acil desteğe ihtiyaç duyan mültecilere ve yerinden edilmiş ailelere yardımda kullanılacak.

Tayland Şeyhülislam’ı Arun Boonchom, Tayland Müslüman toplumunun ruhani lideri olarak BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (BM Mülteciler Örgütü) Ramazan kampanyasını destekliyor. Kampanya, mülteciler ile şiddet ve yoksulluktan etkilenen diğer yerinden edilmiş kişiler arasındaki ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi amaçlıyor. Arun Boonchom, Müslümanlar Ramazan’ı kutlarken herkesi iyiliksever ve paylaşımcı olmaya davet ediyor.

 “Kutsal Ramazan ayını evlerinde kutlayan mültecileri desteklemek için BM Mülteciler Örgütü’nün küresel bağış toplama girişimine katılmaktan memnuniyet duyuyorum. Bağışlar, örgütün hayat kurtarması ve çoğu Kur’an’da bahsedilen sekiz zekât kategorisinden en az dördünün kapsamına giren hassas durumdaki ailelere yardım etmesi açısından hayati önem taşıyor”.

Site Footer