Bu Ramazan, Zorla Yerlerinden Edilmiş Kişilerden Vazgeçmeyin

Birçok kişi için yılın en çok beklenen aylarından biri olan Ramazan, ihtiyaç sahibi binlerce mülteciye ve ülke içinde yerinden edilmiş kişiye yardım eli uzatmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Savaş, deprem ve kuraklık gibi trajedilerden etkilenen bu kişiler, Ramazan’a şükran, dayanıklılık ve insanlığa gerçekten ilham verici bir inanç duygusuyla bakıyorlar.

UNHCR, bu kutsal ayda sizi mültecilerin kendilerine, hikayelerine, anılarına ve dualarına daha yakından bakmaya davet ediyor. Küresel ekonomik krizler, derinleşen yoksulluk, doğal afetler, gıda güvensizliği ve artan zorluklar ve ihtiyaçlar karşısında, UNHCR’nin küresel Ramazan kampanyası dayanışma ve cömertlik çağrısında bulunuyor ve bu sayede zekatınız vatanlarından uzakta ramazanı kutlayanlar için hayat kurtarıcı bir umut ışığı olacak.

Bu mübarek ayda desteğinizin etkisini en üst düzeye çıkarmak için UNHCR çeşitli platformlar ve programlar oluşturdu:

  • Ramazan Kampanya Sayfası: Burası, en savunmasız durumdaki mültecilerin ve ülke içinde yerinden edilmiş kişilerin ihtiyaçlarına öncelik vererek yaşamlarına huzur ve rahatlık getirmelerine yardımcı olmak için bağışta bulunabileceğiniz yerdir.
  • Mülteci Zekat Platformu: 2017’den beri, UNHCR’nin Mülteci Zekat Fonu, 26 ülkede 6 milyondan fazla faydalanıcının hayatını etkiledi. UNHCR, zekatınızın %100’ünü dağıtmayı taahhüt eder. Onu, uygun ve acil ihtiyaç sahiplerine güvenle ithaf edin.
  • Mülteci Zekât Fonu Uygulaması: Gelişmiş Zekât hesaplayıcı, güvenli ödeme ve bağış takibi gibi özelliklere sahip yenilikçi ve verimli mobil uygulamayı kullanarak bir düğmeye tıklayarak Zekâtınızı ve Sadakalarınızı ayırın.
  • Sanad – Ramazan Yardım Kiti: Suriye’deki depremzedeleri termal battaniyeler, uyku matları ve güneş fenerleri gibi temel malzemelerle destekleyin.
  • BMMYK Genç Programı: Çocuklar ve genç aile üyeleri adına bağış yaparak bağış yapma ruhunu teşvik edin.
  • Aylık Bağış: Aylık bağışta bulunarak mülteci bir ailenin gıda, barınak ve diğer ihtiyaçlara onurlu bir şekilde erişmesine yardımcı olarak onlarla dayanışma içinde olun.

Bağışlarınız, yerinden edilmiş kişilere ihtiyacın arttığı diğer ülkelerin yanı sıra Suriye, Yemen, Lübnan, Ürdün, Bangladeş, Afganistan, Endonezya, Hindistan, Nijerya, Somali ve Kenya’daki en savunmasız insanları destekleyecek. Yardım çalışmalarımız devam ederken, bu mübarek ayda daha fazlasını verme isteğiniz bizi motive ediyor.

Kaçmak zorunda kalanlardan vazgeçmeyin ve bu Ramazan’da bereketinizi ihtiyacı olan insanlarla paylaşın ve lütfen #HerHediyeÖnemlidir olduğunu unutmayın. Bugünkü bağışınız, sınırlı kaynaklarla artan yaşam maliyetleriyle karşı karşıya kalan aileler için hayat kurtarıcı olacak ve gıda, su, barınak, ilaç ve daha fazlası için temel desteği sağlayacaktır.

Site Footer